slide-4 IMG_2792 20170316_151103 20170316_145449
preload image preload image

Výukové kurzy

 

promilovnikybile

 

Kontakt na rezervace, informace:

Jiří Šťastný
tel.: +420 604 585 030

Verionika Holubová
tel.: +420 731 501 639
duha@vodak-sport.cz

Kontakt na správce:

Hana Svobodová
tel.: +420 733 534 408

DIVOKÝ ZÁPAD NA DUZE 2014
„Dneska už mi fóry nějak nejdou přes pysky, stojím s dlouhou kravatou na bedně od whisky…..

Les, rybník, banka a saloon tvořily pevné kulisy městečka kdesi na divokém západě, ve které se proměnila chata Duha na přelomu července a srpna roku 2014. V prašných i blátivých cestách americké Vysočiny se proháněli kovbojové s jasným cílem: přepravit balíky a zásilky v zemi, kde dosud nefunguje železnice. Pony Express urazil dlouhou cestu. Pod vedením šerifa Tomína  kovbojové putovali pěšky, v sedle svých koňů, i na lodích s pádlem v ruce při sjíždění nebezpečných vod Sykovce.
saloon 2014
 Během své cesty překonali spoustu nástrah a zdokonalili se v kovbojském umění. V lese si postavili přístřešky, poznávali stopy zvěře a ukázali odvahu při cestě za zlatem starého indiána. Při dojení krav předvedli schopnost postarat se o svůj dobytek. Trpělivost a spolupráci uplatnili při přípravě a udržování ohňů. Od zkušenějších kovbojů se naučili střílet z luku, lovit divokého mustanga a házet podkovou.  V den, kdy přišla bouře, vytvořili z hlíny zvířata a misky zdobené barevnými sklíčky. Svou vůli, taktiku a schopnost nakládat s ceninami prokázali malí kovbojové při sbírání mincí studňáků, za něž bylo možné v závěru cesty nakoupit vzácné předměty. Po večerech se celá company bavila zpěvem u ohně, opékáním ulovených zvířat a hadů z těsta. Sílu a energii dodávaly kovbojům výborné pokrmy z polní kuchyně, připravované mistrným duem Fany & Eve. Mezi nezapomenutelné chvíle patřil společný country tanec.
léto luk 2014
Během přepravy zásilky proběhla i oslava narození kovboje Mártyho.  Udatný Marty pohostil všechny kolegy výborným pečeným masem, nápoji,  ovocem a zeleninou. Za svou pohostinnost byl Márty odměněn polibky a tancem krásných kovbojek.
Pohoda a smích, ale i napětí a obavy z nepřátel, provázely kovboje na jejich daleké cestě novým kontinentem. Transport ohrožovali čtyři nebezpeční bandité: Black widow Meg, Joe Hawkins, Lucky Steven a Gunslinger Marty.  Skrývali se ve svých dokonalých lesních úkrytech s částmi mapy, vedoucí k pokladu, ale nakonec byli odhaleni. Poklad byl nalezen a zásilka v pořádku dorazila na místo určení. Stateční kovbojové splnili svůj cíl, odklusali na koních do svých domovů a nyní se věnují  hlídání stád….
léto 2014
….stojím s dlouhým obojkem, jak stájovej pinč, tu smyčku co teď nosím, mi navlík soudce Lynch „
                                                                                                                Jitka,maminka dvou holek

web kamera

online web kamera Tři Studně

On - line teploměr

Předpověď počasí

Copyright © 2011. All Rights Reserved.