slide-4 IMG_2792 20170316_151103 20170316_145449
preload image preload image

Výukové kurzy

 

promilovnikybile

 

logo eko

Kontakt na rezervace, informace:
Jiří Šťastný
tel.: 604 585 030

Kontakt na správce:
Hana Svobodová
tel.: 733 534 408

duha@vodak-sport.cz

Letní minigalerie na Třech Studních
Tip na kulturní výlet pro všechny věkové kategorie (29. 7. 2011)

Kulturní atrakcí obce Tři Studně je letní minigalerie, která se nachází na nejmenším náměstí v Evropské unii – náměstí Evropské unie. Náměstí je tak malé, že ho většina návštěvníků na poprvé projde bez povšimnutí. Aby se vám to nestalo, hledejte dřevěný rozcestník, který vás informuje o vzdálenosti do hlavních evropských i mimoevropských měst.
Foto: Letní minigalerie na Třech Studních
Minigalerie se nachází v bezprostřední blízkosti rozcestníku v rodinném domku. Můžete si zde zakoupit jak pohlednice, památeční trička, jejichž motiv je každou sezónu jiný, drobné šperky, tak originální obrazy od různých malířů.
Foto: Letní minigalerie na Třech Studních
Kterým směrem jít, abyste náměstí neminuli? Vycházíte od chaty Duha, jdete rovně přes louku, až se napojíte na asfaltovou silničku. Zde se dáte vlevo a asi po cca 150 m stojíte přímo na nejmenším náměstí EU. Rozhlédněte se a vlevo uvidíte rozcestník.
Historie obce Tři Studně je zajímavá a řadu zajímavostí se můžete dozvědět právě v letní minigalerii nebo přímo zde:
Obec vznikla pozdní horskou kolonizací na novoměstském panství a také již při něm zůstala. Samotný název Tři Studně byl použit až v roce 1665. V roce 1749 dostala obec vlastní pečeť, ve znaku má 3 okovy. Tři Studně byly v obdobích 1850-1884 a 1964-1991 osadou obce Fryšava, nyní jsou samostatnou obcí. Krásná příroda v okolí přilákala v minulosti mnoho významných osobností. Přímo u Sykovce napsal básník Miloslav Bureš báseň Otvírání studánek. Tyto verše zhudebnil hudební skladatel B. Martinů, který zde také pobýval. Na Tři Studně jezdíval hudební skladatel Václav Kaprál s dcerou Vítězslavou, známou skladatelkou a dirigentkou. Rekreační domek, který si zde rodina Kaprálových postavila, je dnes domovem skladatelů nadace Českého hudebního fondu. Na Třech Studních se narodil lyžařský závodník Vít Fousek st., účastník olympiády a mistr republiky a jeho syn Vít, který pokračuje v otcových šlépějích. Podle údajů z poloviny 17. století byla v okolí obce naleziště železné rudy. V roce 1993 byla obnovena tradice otevírání studánek u pramenů Barborky a Vitulky (JV od obce).

letni minigalerie 1 letni minigalerie 2 

web kamera

online web kamera Tři Studně

On - line teploměr

Předpověď počasí

Copyright © 2011. All Rights Reserved.