slide-4 IMG_2792 20170316_151103 20170316_145449
preload image preload image

Výukové kurzy

 

promilovnikybile

 

Kontakt na rezervace, informace:

Jiří Šťastný
tel.: +420 604 585 030

Verionika Holubová
tel.: +420 731 501 639
duha@vodak-sport.cz

Kontakt na správce:

Hana Svobodová
tel.: +420 733 534 408

Piráti na Vysočině Tři Studně 27. 7. – 3. 8. 2013
Pobyty na Třech Studních pro nás patří k nezapomenutelným zážitkům, proto jsme jeli i letos. Nemohli jsme si přece nechat ujít dobrodružnou plavbu do neznámých končin. V sobotu jsme nastartovali náš „parník“ a v odpoledních hodinách připluli do přístavu Tři Studně, kde nás čekala usměvavá, větrem ošlehaná kapitánka Irena a předala nám klíče od naší kajuty. V neděli v 9.00 nás přivítal kapitán Tomíno, kterého nikdo nemohl přehlédnout, protože byl oblečen do kapitánské uniformy a pobafával dýmku, a následovalo přivítání všech kapitánů, důstojníků, plavčíků a dalších členů posádky a jejich maskotů a vyplutí.
pirati 2013 1
V dopoledním programu si plavčíci vymodelovali z hlíny svoji loď a zahráli si hry, ve kterých procvičili všechny svoje smysly. V následujících dnech se plavčíci učili jezdit v kajaku, účastnili se orientačního běhu podle mapy, zahráli si hry v lese, ukázali svoje dovednosti při vázání uzlů, stavění majáku z přírodnin a také fantazii a obratnost při výrobě loděk z přírodnin a jejich pouštění u studánek. Protože každý správný námořník musí umět rozdělávat oheň, i naši malí námořníci měli za úkol do stanovených nádob nasbírat co nejvíce dřeva, rozdělat z něho oheň a co nejdéle ho udržet. Zvládly to všechny skupiny. Za odměnu si opekli buřtíky a u plápolajícího ohně zazpívali Starou archu, Niagaru, Kolik je na světě moří, Červenou řeku, Tři citrónky a spoustu dalších písniček. Kapitán Tomíno každému námořníkovi vyrobil Zpěvníček s texty a obrázky, které si děti ve chvílích volna mohly vymalovat. Plavba probíhala poklidně, vál příznivý vítr, námořníci byli disciplinovaní - až do čtvrtka, kdy nás v ranních hodinách přepadli piráti.
pirati 2013 2
Bohužel jsme se neubránili a stali se z nás také piráti, ale hodní piráti. Vyrobili jsme si pirátskou vlajku, náhrdelníky, náramky, malovali na kamínky. Vyzdobili jsme si lodˇky utvořené z kartónů a vypluli hledat poklad O´Briana. Nebylo to jednoduché, po cestě jsme museli splnit několik úkolů, pak jsme si pro jistotu vyrobili dalekohled, posilnili se svačinkou, osvěžili v rybníku Sykovec, ale nakonec jsme byli úspěšní a truhlu plnou zlata a sladkostí jsme našli. Večer nás čekala ohnivá show a vystoupení kouzelníka, který všem dětem vytvořil z nafukovacích balónků zvířátko na přání. Ani na tomto pobytu nechyběla stezka odvahy. Námořníci měli také chvilky pro sebe, kdy si mohli na hřišti zakopat s míčem, zaskákat na trampolíně, povozit na kolotoči, pohoupat na houpačkách či postavit něco z písku. Na závěr si všichni oblékli námořnická trička a čepičky, které si zde vyrobili, a byli oceněni za nalezení pokladů.
pirati 2013 3
Týden utekl jako voda a odjížděli jsme spokojení a plni zážitků. Poděkování patří kapitánu Tomínovi a prvnímu důstojníku Věrce a všem, kteří se na akci podíleli, a samozřejmě pirátské babičce, která nás rozmazlovala svými dobrotami. Budeme se těšit příští rok.
Maminka Iveta se synem
pirati 2013 4

web kamera

online web kamera Tři Studně

On - line teploměr

Předpověď počasí

Copyright © 2011. All Rights Reserved.