slide-4 IMG_2792 20170316_151103 20170316_145449
preload image preload image

Výukové kurzy

 

promilovnikybile

 

Kontakt na rezervace, informace:

Jiří Šťastný
tel.: +420 604 585 030

Verionika Holubová
tel.: +420 731 501 639
duha@vodak-sport.cz

Kontakt na správce:

Hana Svobodová
tel.: +420 733 534 408

Středověk na Třech Studních (21.-27. 7. 2012)
Hrátky s hlínou a Cesta do Středověku

 

Neopakovatelný, pokaždé jiný je pobyt na Třech Studních. Tentokrát se třicítka dětí v doprovodu rodičů vydala do středověku.

Život ve středověku byl drsný a krutý. Na oslavu návratu našeho krále Vladislava z boje byl uspořádán turnaj. Množství nelehkých rytířských klání procvičilo obratnost malých pážat. Souboje s mečem, házení sekerou a jízda s kopím na koni, to jsou jen některé z přetěžkých úkolů turnaje. Vítězové se pak utkali v boji nejtěžším, v souboji s mečem. Král Vladislav rozhodl o vítězích a jmenoval nové rytíře do své družiny. Poté odjel zpět do boje a zanechal nás na Duhovém hradě samotné.

stredo-vekKrál nám psal z boje dopisy a my nezaháleli. Trénovali rytířské dovednosti, vyráběli zbroj, štít, brnění (parádní trička) a stavěli hrady z keramické hlíny. Také se veselili, jak už to na každém hradě bývá. Byli z nás žongléři i provazochodci. Dokonce přijel i Cirkus Chauve a s jeho osazenstvem, klaunem Bilbo, Josefínou, krysou Krysbilou, slonicí Dixinkou, veškou Svěďbilou, blechou Násosbilou jsme se ani minutu nenudili.


Pokud snad byla v programu volná chvilka, tak jsme skákali na trampolíně, vozili na kolotoči a na hřišti si hráli s míčem. Také na pískovišti to všechny bavilo.

Král byl sice v boji zraněn, ale ukryl poklad, který jsme se museli vydat hledat. Cestou na svých koních jsme překonávali mnohé překážky – oživit koně živou vodou, složit náhrdelník z perel i rytířskou přísahu. Úžasným překvapením byla lžíce se jménem každého účastníka nalezená v pokladu.

stredovek1

Ke každému správnému táboru patří i táborový oheň a stezka odvahy do černého lesa. Nakonec byly všechny děti pasovány na rytíře a obdržely rytířský řád. Zkrátka velmi podařený týden se spoustou vzpomínek a zážitků.

 

Věrka s rodinou

 

web kamera

online web kamera Tři Studně

On - line teploměr

Předpověď počasí

Copyright © 2011. All Rights Reserved.